Koniec Świata 30.10.22

Witam.

Kolejna piękna jesienna niedziela, idealna na Motóra. Tym razem na tapecie sąsiedzi,czyli woj. wielkopolskie i miejscowość Koniec Świata odwiedzana coraz częściej przez Motocyklistów. Jest częścią wsi Głuszyna, mieszka tutaj kilkanaście osób, jest chatka postawiona dla odpoczynku, miejsce na ognisko. Stał tu pomnik ludzkości ufundowany przez Netflixa w kształcie meteorytu ale dzisiaj go nie było, chyba ktoś sprzątnął.

Kolejnym miejscem odwiedzonym przez Nas w niedzielę był Krzyż Jubileuszowy w Kobylej Górze wzniesiony w 1999 roku, mierzy 20 m wysokości i waży około 20 ton. Wokół Krzyża rozsypana jest ziemia z Ziemi Świętej oraz stoi kamień z Grobu Pana Jezusa. W 2006 roku obok Krzyża stanął dzwon Jana Pawła II, który bije prawie codziennie o 15 00 i w soboty o 21 37.

14 września 2014 r. nastąpiło uroczyste poświęcenie odnowionego Krzyża, jak również zbudowanej Bramy św. Jana Pawła II, która uświadamia wszystkim wchodzącym na teren góry, że jest to miejsce święte oraz szczególnie związane i pobłogosławione przez Świętego Papieża Polaka.

Wycieczka zakończona wspólnym posiłkiem. Jest co zwiedzać blisko Naszego Sieradza, więc korzystajmy z uroków pięknej Polskiej Ziemi.

Pozdrawiam Jacek ,,Blacha”