Wyjazd na Ukrainę

Witam.
Koniec ubiegłego tygodnia czyli od 13 lutego to bardzo pracowity okres ,,Naszego Stowarzyszenia Motocyklistów ,,Sieradzanie. Ale po kolei, 12 lutego cześć z Nas wyjechała na Ukrainę ,żeby pomóc Polakom mieszkającym z dziada pradziada oraz dzieciom z sierocińca. Dzięki zaproszeniu Pani Prezes ,,Serce Polonii” Ireny Panoczko oraz Emilki.Oksany , Marysi odwiedziliśmy Mościska ,gdzie mieszka najwięcej Polaków . Wraz z ks. Władysławem Proboszczem tutejszej Parafii spotykaliśmy się z Naszymi Rodakami i wręczaliśmy rzeczy przywiezione z Polski ,a mianowicie ,środki czystości, ubrania pieluchy, pampersy, słodycze dla małych dzieci zabawki.
Później spotkaliśmy się na plebanii na wspólnym posiłku. Kolejnego dnia Byliśmy w Sierocińcu we Lwowie w Domu Malutkiego Dziecka ,gdzie wraz z Uczniami Szkoły Oficerskiej ,Organizacją ,,Serce Polonii” przekazaliśmy słodycze ,pieluchy, ubranka zabawki.
Tymczasem w Sieradzu w Wieczór Walentynkowy dzięki uprzejmości Klubu Prorock oraz pani Doroty Janczar odbył się koncert charytatywny wraz z Kapelą PSP i Jarkiem Wasylikiem. Zebraliśmy około 900 zł na pomoc Naszym opiekunom z Domów Dziecka w Polsce i na Ukrainie.Dziękujemy Wam Bardzo.
Chciałbym bardzo gorąco podziękować Organizacji ,,,Serce Polonii ” z Panią Ireną Panoczko ze Lwowa ,która wraz z swoimi współpracowniczkami( Emilką .Oksaną i Marysią ) Zadbała o idealną organizację Naszego pobytu na Ukrainie. Wszystko było dopracowane do perfekcji.
Dziękuję też Naszym sponsorom którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wyjazdu a mianowicie( pracownicom Żabki w Sieradzu,Monice Mikołajczyk , Monice i Zbigniewowi Gabrusiom, Ewelinie Płachcie, Martynie Waliś,Lidii Marcinkowskiej,Józefowi Grobelnemu, Michałowi Balcerzakowi, Waldemarowi Kurkowi, firmie Dachy Mikołajczyk, Kapeli PSP, Menager Klubu Prorock, członkom Naszego Stowarzyszenia Motocyklistów ,,Sieradzanie”
Być szczęśliwym to uczynić kogoś szczęśliwym. Jeżeli pomożesz komuś to otrzymasz pomoc dwukrotnie. „Kto dzieli się z innymi,jakby niebo wskazywał .Kto dzieli się z innymi,choćby cząstką tego co posiadał,jakby nieba przychylał.Kto dzieli się z innymi choć sam posiada niewiele i sam potrzebuje pomocy,jakby sercem własnym się dzielił. Nie ma bowiem nic cenniejszego jak pomoc udzielona potrzebującym.Pomoc niewymuszona,płynąca z potrzeby serca z wewnętrznej potrzeby.To świadoma decyzja o tym że część swoich dochodów,czasu,energii poświęcamy na to żeby wesprzeć tych,którzy najbardziej tego potrzebują”..
Pozdrawiam Jacek
Ps. Jeżeli Chcecie pomóc to Zapraszam do Współpracy tu w Polsce i na Ukrainie
The gallery was not found!