Roztocze – Majówka 2022

Witam.

Przyjemne z pożytecznym, tak można nazwać Nasz Majówkowy wyjazd Motocyklami. Tym razem to piękne Polskie Roztocze było na Naszym celowniku. Pogoda dopisała to wszystko można było zobaczyć. Spaliśmy w Suścu gdzie nieopodal znajdują się słynne Roztoczańskie Szumy i piękne kaskady wodne. Zajrzeliśmy do Górecka Kościelnego z Kapliczką na wodzie i Źródełkiem św Stanisława Biskupa. Kolejnym etapem to Zwierzyniec z Starym historycznym Browarem serwującym dobre piwo Pils i Przeniczne. Jest to jeden z najstarszych Browarów w Polsce. Warto poznać historię. Nieopodal znajduje się piękny mały Kościółek na Wodzie do którego prowadzi drewniany most. Tutaj odbywają się sesje fotograficzne bo jest po prostu pięknie. Biłgoraj zachwycił Nas powstającym Miasteczkiem na Szlaku Kultur Kresowych, stare kamienice na wzór dawnych będą tworzyły w przyszłości nie skansen a miasteczko. W Szczebrzeszynie wiadomo co można zobaczyć, dwa pomniki Chrząszcza, jeden na rynku a drugi przy wyjeździe z miasta. Popróbowaliśmy smakowitych ryb w Rybnej Chacie warto wstąpić i spróbować.

Niewiele jest w Polsce regionów oferujących tak wiele zróżnicowanych atrakcji turystycznych jak obszar Roztocza. Kumuluje on w sobie wszystkie najlepsze cechy krainy, do której chce się uciec, zresetować, poczuć czar dawnej zanikającej Polski i przyrody.

Zawieźliśmy też na punkt przerzutowy do Naszego Znajomego pieluchy, pampersy, puszki, konserwy,sery dla walczących w Mariupolu na Ukrainie.

Kolejny już udany wyjazd w tak doborowym towarzystwie, pamiętajcie trzeba korzystać z każdej wolnej chwili , bo kiedyś może być różnie, Polska jest najpiękniejsza.

Pozdrawiam Jacek “Blacha”