Witam. 20 stycznia Zorganizowaliśmy dla dzieci z Domu Dziecka z Tomisławic oraz dzieci ze Świetlicy Środowiskowej,,U Żaków” z MOPS-u. spotkanie w PROROCKU- Klubie Muzycznym na kręglach. Przez godzinę dzieciaki mogły korzystać z kręgli,niektóre pierwszy raz ale pod okiem Naszych Kolegów wszystkiego można się nauczyć. Na zakończenie ,pizza i trochę słodyczy. Dziękujemy bardzo Pani Dorocie Janczar z klubu Prorock ,że po raz kolejny pomogła Nam zorganizować te kilka chwil zabawy dla Naszych podopiecznych a także Pizzerii ,,Da Grasso” za bonus w zakupie smacznej Pizzy.
Pragniemy wyrazić Wam głęboką wdzięczność
za życzliwy gest i wsparcie.
Dziękujemy za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy.
Pamiętajmy że -„ Jeżeli Potrafimy diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musimy dostrzec, że najwyższa jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności.
A oto kilka fotek z dzisiejszego spotkania.
Pozdrawiam Jacek ,,Blacha”

Obraz może zawierać: 20 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

Wigilia

Witam. Jak co roku przed Bożym Narodzeniem ,Nasze Stowarzyszenie Motocyklistów ,,Sieradzanie” organizuje Wieczór Wigilijny. Tym razem 12 grudnia ,Spotkaliśmy się w Naszej nowej siedzibie. Były potrawy wigilijne przyrządzone przez Nasze Wspaniałe Dziewczyny, pyszne ciasta ,życzenia świąteczne ,łamanie opłatkiem i na koniec wspólne śpiewanie kolęd .Zaprezentowaliśmy Kalendarz na 2020 rok.. Byli też goście – przyjaciel Naszego Stowarzyszenia Starosta Mariusz Bądzior , przedstawiciel Urzędu Miasta sekretarz Jarosław Trojanowski oraz Pan Marek Szcześniak ,bez którego transport Naszych Dzieciaków do Sieradza na wszystkie Nasze Imprezy był by niemożliwy.
Wszystkim serdecznie Dziękuję za obecność w tak ważnej chwili jaką jest Wspólna Kolacja Wigilijna.
A oto kilka fotek z wczorajszej uroczystości. Pozdrawiam Jacek ,,Blacha”

Mikołajki

Witam. 8 grudnia dwa dni po Św Mikołaju to kolejna duża impreza dla Naszego Stowarzyszenia w ciągu roku . Już po raz kolejny rozdaliśmy słodycze dla dzieci i nie tylko w Sieradzu przy kościele na osiedlu jaworowym oraz we Farze najstarszym kościele w Sieradzu. Po południu, już po raz trzeci zorganizowaliśmy ,, Niedzielę z Mikołajem” ,zabawę choinkową dla Naszych podopiecznych z Domu Dziecka Światełko Godynice ,dla Dzieci z Domu Dziecka Tomisławice oraz Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sieradzu. Jak co roku super zabawa dzieci bawiły się razem , a Mikołaj robił za dwóch .😆😆😆Cieszymy się bardzo ,że Mogliśmy choć na chwilę rozweselić i zabawić super dzieciaki .Były tańce, konkursy coś słodkiego .ogólnie super impreza.
Dziękujemy Naszym przyjaciołom bo bez nich było by ciężko . Firmie Auto Margo Marek Szcześniak,Piotrowi i Mateuszowi Mikołajczykom za oprawę muzyczną,Firmie Pol- Ciast panu Florianowi Sobczykowi i Januszowi Lipińskiemu ,Firmie Wart-Milk z Sieradza .Dziewczynom ze Specjalnego Ośrodka w Sieradzu za malowanie dzieciom twarzy, oraz Wszystkim Motocyklistom ze Stowarzyszenia i nie tylko. Dziękujemy Wam Bardzo.
Najważniejsze by radość dla Tych Dzieci była celem dla Nas i to co Robimy miało sens Naszej pracy . By uśmiech na ustach i słowo dziękuję , kojarzyło się z tym co Chcemy zrobić dla tych Wspaniałych i Miłych DZIECIAKÓW.
Pozdrawiam Jacek ..Blacha”

 

Kalendarz 2020

Witam. Nasze Stowarzyszenie brało udział w prezentacji Kalendarza na 2020 rok w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Janusz Korczaka w Sieradzu. Nasze Motocykle posłużyły do zdjęć w miesiącu Wrześniu . Ogólnie impreza super, dzieci wraz z wychowawcami przedstawiły pantomimę o życiu człowieka ,(czasem trochę trzeba się zatrzymać i pamiętać o bliskich). Oprócz Nas kolejne miesiące to straż, policja ,urząd miasta ,starostwo itd. w sumie 12 zawodów. Pamiętajmy warto pomagać szczególnie takim super dzieciakom.
Ps. Ostatnie zdjęcie Pan Tomasz który robił sesje zdjęciową z Naszymi Motocyklami , jest wrześniem.😎😎

   

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

Witam . 12 listopada w Szkole Podstawowej we Wróblewie odbyła się Akademia z okazji Dnia Niepodległości ,oraz VI Bieg Niepodległości w którym brały udział dzieci z tej właśnie szkoły. . My też dostaliśmy zaproszenie,aby uświetnić Tę uroczystość .
Pogoda dopisała ,wszystko zapięte na ostatni guzik .
Oczywiście jak zwykle duże zainteresowanie wzbudzały Nasze Motóry

Pozdrawiam Jacek ,,Blacha”

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, broda, na zewnątrz i zbliżenie

Sesja Zdjęciowa

Witam. 5 listopada Braliśmy udział w sesji zdjęciowej do kalendarza na 2020 rok przez chłopców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. J.Korczaka w Sieradzu . Pogoda super to zapewne zdjęcia będą tak śliczne jak Nasze Motóry. 🤩🤩🤩🤩
Chłopcy prezentowali się znakomicie jak prawdziwi Modele. Zresztą zobaczcie Sami.Ekstra ,że Mogliśmy pomóc choć odrobinę w tak szczytnym celu. Dziękuję też Mariuszowi, Michałowi,Sławkowi ,że poświęcili swój czas na te kilka chwil dla dzieciaków.

Pozdrawiam Jacek ,,Blacha”

 

Ukraina II

Witam. Od 25 do 28 października odwiedziliśmy Ukrainę ,dzieci z wadą serca mieszkające we Lwowie i nie tylko. Zorganizowaliśmy trochę prezentów( dzięki -Zbyszkowi Gabrusiowi ,Jego koleżance z pracy, Eli Mikołajczyk, ,Sławomirowi i Renacie Armackim oraz Mnie zrobiliśmy składkę) przywieźliśmy trochę słodyczy ,bo tym razem wyjazd był motocyklowy. Fundacja ,,Bratnia Dusza” przyjechała z paczkami dla tych chorych dzieci ,a wraz z Nią Koło Gospodyń Wiejskich aby wraz z miejscowymi dziewczynami z polskiej fundacji z Ukrainy i nie tylko zintegrować się i zrobić pyszne pierogi. My staraliśmy się wozić dzieci motocyklami bo to dla Nich jak zwykle wielka radość i frajda. Odwiedziliśmy też cmentarz na Łyczkowie ,bo zbliża się Święto Zmarłych i zapaliliśmy znicz na grobach Polskich Orląt. Punktem kulminacyjnym było również podpisanie umowy o współpracy z ,,Fundacją Bratnia Dusza z Krynicy , Naszego Stowarzyszenia. oraz Centrum Rozwoju Ukraińskiej Kultury we Lwowie . Kolejny wspólny wyjazd z Fundacją ,,Bratnia Dusza i panią prezes Iwoną Romaniak, bardzo udany ,pomoc jest jak zwykle bardzo potrzebna bo tam mieszkają Nasi Rodacy ,i wszystko to co zorganizujemy i Zawieziemy jest bardzo potrzebne .A oto kila fotek z z super wyjazdu przy pięknej słonecznej pogodzie z przyjaciółmi.

Pozdrawiam Jacek ,,Blacha”

   

Rozliczenie

Witam.

Przyszedł czas na rozliczenie z Naszego IV Pikniku Motocyklowego.Wszystkie płatności porobione i można pisać. Bardzo dziękujemy Naszym Sponsorom bo bez Nich nic by się nie udało. Lista jest długa ,ale trzeba każdego wyróżnić. Centrum OPUS,Sieradzkie Centrum Kultury,Firma Defero,.Birex,Delta Studio Reklamy, Blachotrapez,Dachy Mikołajczyk, Galeco,Arsen,Gro-Dach Józef Grobelny,WORD Sieradz,Kuchcik,Fortuna,PEC Sieradz,Bar-Gaz,Wodomierze Sp zoo,Restauracja Winiarnia,FHU ,,Monter”,Ogórecki Krzysztof Górecki,Eko-Wiatr Bis,Moto PawMar,Drukarnia Graf,Somar -Bruk,Ekooil,Klaudia,Mszcześniak,Saf -Bud,Jtrans,Firma Wielowscy,Nad Wartą, 8TVR,Kucharski GREEN TRADE,Dawex Eldom Błaszki, Aniela Bartosz, Agromech,Zakład Ślusarski Kasprzak, Auto Handel Owczarek,Zakład Budowlany Wolniewicz,Zarządzanie Nieruchomościami Kurpisz, Nasze Radio
.Bardzo Wam Wszystkim Dziękujemy ,Macie Wielki Serce otwarte na pomoc innym i za to szacunek Dla Was.
Za zebrane pieniądze Jak co roku Chcemy pomóc Naszym Podopiecznym i tak :
-Przekazaliśmy 1500 zł na dofinansowanie do wycieczki dla dzieci z ,,Światełka z Godynic ”
– Również 1500 zł na wycieczkę dla dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej z Tomisławic.
– Kupiliśmy Projektor i Radioodtwarzacz dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu. .
Myślę ,że Wszyscy Będą zadowoleni.
Zapraszamy Wszystkich Chętnych ,którzy zechcą Nam pomóc jako sponsorzy w przyszłym roku na kolejnym V Pikniku Motocyklowym i nie tylko.
Przed Nami kolejne wyzwania ,, Niedziela z Mikołajem” choinka dla Wszystkich Naszych Pociech, Lodowisko oraz Basen w Styczniu w ramach ferii zimowych, Dzień Dziecka itd.Pracy jest dużo ale czego się nie robi dla tak Wspaniałych Dzieciaczków. A oto kilka fotek z Naszej akcji .

Pozdrawiam Jacek ,,Blacha”

Ukraina

Witam. W dniach od 19 do 23 września Odwiedziliśmy Ukrainę,a dokładnie Lwów ,Winnicę oraz okoliczne miejscowości. Cel Naszego wyjazdu to pomoc Polakom i rodzinom Polskim mieszkającym na Ukrainie. Głównym organizatorem Naszego wyjazdu była Fundacja ,,Bratnia Dusza z Krynicy Zdroju wraz z Panią Prezes Iwoną Romaniak .Zawieźliśmy paczki z odzieżą dla dzieci i dorosłych ,zabawki oraz słodycze,bandaże i witaminy.Tutaj składam wielkie podziękowania ,Monice Mikołajczyk ,Teresie Stępińskiej, Waldemarowi Kurkowi,Elżbiecie Żywicy,Lidii Marcinkowskiej ,Elżbiecie Mikołajczyk, Anieli Bartosz ze Złoczewa, Antkowi Andrzejewskiemu firmie Dachy Mikołajczyk ,pani Sierzchała oraz wielu innym mieszkańcom Sieradza za wielkie serce w zorganizowaniu paczek z Darami. Dziękujemy też Naszemu kierowcy Zbyszkowi Gabrusiowi ,że zechciał z Nami jechać oraz jego szefowi Piotrowi Chlebiczowi
Odwiedziliśmy dzieci z okolic Winnicy, Dom Opieki Społecznej we Lwowie gdzie zamieszkują całe rodziny z Dziećmi Niepełnosprawnymi (około 370 osób). Jak zwykle jedną z głównych atrakcji jak zawsze była przejażdżka z Dziećmi i nie tylko – Motocyklami. Spotkaliśmy Andrzeja weterana wojennego z obecnej wojny na Ukrainie któremu przekazaliśmy bandaże opatrunkowe.
Akcja bardzo udana i dlatego zapraszam Wszystkich chętnych do pomocy,bo jest komu pomagać i sprawić radość z tych paru prezentów, Polakom potrzebującym wsparcia od Nas .
A oto kilka fotek z bardzo udanego wyjazdu wspólnie z gronem Przyjaciół o Bardzo Wielkim Sercu(Elą,Iwoną,Dorotą,Ireną Renatą, Sławkiem i Zbyszkiem).

Pozdrawiam Jacek ,,Blacha”

   

X Jarmark Powiatowy

Witam. 15 września 2019 r już po raz 10 odbył się w Naszym mieście Sieradzki Jarmark Powiatowy. Przy pięknej słonecznej pogodzie można było podziwiać piękne stroje dziewczyn z okolicznych gmin powiatu sieradzkiego ,oraz korowód który jak co roku przeszedł ulicami Naszego miasta. Nie mogło zabraknąć Naszego Stowarzyszenia oraz Naszych Przyjaciół Motocyklistów z Błaszek i Burzenina .jak co roku na stoiskach można było posmakować dań regionalnych. Na zakończenie wystąpił zespół ,,Wilki” gwiazda X Jarmarku Powiatowego”. A oto kilka fotek z dzisiejszej Imprezy. Pozdrawiam Jacek ,,Blacha”
Ps. Kilka zdjęć dzięki uprzejmości Piotra Andrzejaka oraz Pawła Gołębia.